Siirry sisältöön
Opettajat ja muu henkilökunta
Rehtori
Kari Miettinen
+358 40 822 4172
kari.miettinen@edu.padasjoki.fi
Opinto-ohjaaja, ryhmänohjaaja jun
Asta Järvinen
+358 44 052 9336
asta.jarvinen@edu.padasjoki.fi
Sivistysjohtaja
Jouni Häkkinen
+358 44 052 9209
jouni.hakkinen@padasjoki.fi
Koulusihteeri
Suvi Ahola
+358 44 753 3596
suvi.ahola@padasjoki.fi
Luokanopettajat
Erityisopettaja
Johanna Rouvila
+358 40 840 9553
johanna.rouvila@edu.padasjoki.fi
Erityisluokanopettaja, pienluokka
Kirsi Ruokolainen
+358 44 052 9391
kirsi.ruokolainen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 2lk
Johanna Virtanen
+358 44 720 2067
johanna.virtanen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 1lk
Raija Meronen
+358 44 720 2076
raija.meronen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja 5lk
Maija Saha
+358 44 052 9355
maija.saha@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 6lk
Maria Linden
+358 44 720 2072
maria.linden@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 3lk
Anniina Palonen
+358 44 052 9246
anniina.palonen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 4lk
Tommi Paavola
+358 44 720 2062
tommi.paavola@edu.padasjoki.fi
Aineenopettajat
Ruotsi, saksa, luokanvalvoja 8a
Elisa Uusitalo
+358 44 720 2090
elisa.uusitalo@edu.padasjoki.fi
Kotitalous, terveystieto, luokanvalvoja 8b
Tarja Kynsilehto
+358 40 505 1508
tarja.kynsilehto@edu.padasjoki.fi
Biologia, maantieto, luokanvalvoja 9a
Pirjo Tuominen
+358 44 720 2078
pirjo.tuominen@edu.padasjoki.fi
Erityisopettaja, luokanvalvoja 9b
Maria Mikkonen
+358 44 720 2066
maria.mikkonen@edu.padasjoki.fi
Englanti, venäjä
Tanja Uusitalo
+358 44 052 9385
tanja.uusitalo@edu.padasjoki.fi
Liikunta, terveystieto, ryhmänohjaaja abi
Anne Lahtinen
+358 44 052 9343
anne.lahtinen@edu.padasjoki.fi
Matematiikka, fysiikka, luokanvalvoja 7a
Mika Haataja
+358 44 052 9392
mika.haataja@edu.padasjoki.fi
Historia, yhteiskuntaoppi, filosofia, uskonto
Marja-Riitta Tikkala
+358 44 720 2077
marja-riitta.tikkala@edu.padasjoki.fi
Kemia, fysiikka
Kristiina Häkkä
+358 44 720 2069
kristiina.hakka@edu.padasjoki.fi
Matematiikka, psykologia, ryhmänohjaaja sen
Juulia Järvelin
+358 44 052 9266
juulia.jarvelin@edu.padasjoki.fi
Tekninen työ, kuvataide, luokanvalvoja 7b
Vesa Koskinen
+358 44 720 2073
vesa.koskinen@edu.padasjoki.fi
Äidinkieli ja kirjallisuus
Anita Kuusenhako
anita.kuusenhako@edu.padasjoki.fi
Äidinkieli
Tuula Niemi
+358 44 720 2063
tuula.niemi@edu.padasjoki.fi
Etäopetus
ET
Antti Romunen, Heinolan lukio
Liikenneopetus
Koulunkäynninohjaajat
Koulunkäynnin ohjaaja
Hannele Juhola
+358 44 052 9344
hannele.juhola@edu.padasjoki.fi
Koulunkäynnin ohjaaja
Mia Koskela
+358 40 721 0272
mia.koskela@edu.padasjoki.fi
Koulunkäynnin ohjaaja
Minna Anttonen
+358 44 052 9390
minna.anttonen@edu.padasjoki.fi
Koulunkäynnin ohjaaja
Nina Suojala
+358 44 720 2059
nina.suojala@edu.padasjoki.fi
Koulunkäynnin ohjaaja
Tiina Aarto
+358 40 844 1598
tiina.aarto@edu.padasjoki.fi
Koulunkäynnin ohjaaja
Tiina Lahtinen
+358 44 720 2058
tiina.lahtinen@edu.padasjoki.fi
Postiosoite

Padasjoen kunta
PL35
17501 PADASJOKI

Käyntiosoite

Kellosalmentie 20
17500 PADASJOKI

Ota yhteyttä

Puhelinvaihde 
03 552 911 (arkisin 9-15)

etunimi.sukunimi[at]padasjoki.fi
kirjaamo[at]padasjoki.fi
palaute[at]padasjoki.fi
info[at]padasjoki.fi