Salivuorot

KULLASVUOREN KOULUN LIIKUNTASALIVUOROT 2017-2018

 

MAKSUT: 1 tunti / viikko syyskauden ajan 25 €, kevätkauden 33 €

Vapaina olevia salivuoroja voi tiedustella:
Liikunnanohjaaja Mari Engberg p. 0447202070, mari.engberg[at]padasjoki.fi

Liikuntasalien ilta ja viikonloppukäyttäjien turvallisuusohje  (pdf)         

_________________________________________________________________________________

 

MAANANTAI                       

14.00 – 15.00                       Iltapäivätoiminta / Kullasv. koulu Tiina Aarto          

15.00 – 16.00                       Naisten terv.liik. / Vapaa-aikatoimi Sinikka Moisio    

16.00 – 17.00                       4H                               Salla Lindqvist  

17.00 – 18.30                       Futsal/ PadY:n jp-jaosto                         Kimmo Perälä              

18.30 – 20.00                       Salibandy M/ PadY:n jp-jaosto Kimmo Perälä            

_________________________________________________________________________________________

TIISTAI 

12.45 – 13.45                       1. – 2. lk. Wau ry:n kerhot         Raija Meronen      

13.45 – 14.45                       3. – 6. lk. Wau ry:n kerhot   Raija Meronen        

15.00 – 16.00                       4H                                                     Sallla Lindqvist

16.00 – 17.30                       Sulkapallo / LC Padasjoki                 Antti Alhola              

17.30 – 19.00                     Naisten sähly / Vapaa-aikatoimi    Sara Ahonen        

19.00 - 21.00                        Lentopallo / PadY:n lp-jaosto                       Veikko Salo  

_________________________________________________________________________________________

KESKIVIIKKO

15.00 – 16.00                       4H                                   Salla Lindqvist              

16.00 – 17.30                       Salibandy / Nuokku             Markku Lahtinen          

17.30 – 19.00                       Lentopallo / Mansikkamiehet           Timo Peltonen      

19.00 – 21.00                       Puulaakilentopallo                   Veikko Salo      

_________________________________________________________________________________________

TORSTAI

14.00 – 15.00                       Iltapäivätoiminta / Kullasvuoren koulu Tiina Aarto        

15.00 – 16.00                       Motokerho/ Vapaa-aikatoimi         Mari Engberg      

16.30 – 17.30 Sulkapallo Roope Pellinen

17.30 – 19.00                       Tehojumppa/ Vapaa-aikatoimi           Mari Engberg            

19.00 – 20.30                       PadMU                                       Villepekka Ojala

_________________________________________________________________________________________

PERJANTAI

15.00 – 16.00                       4H                           Salla Lindqvist  

16.00 - 17.30  Sulkapallo Kari Jurvaniemi

17.30 – 19.00                       Koripallo / Korikonkarit         Timi Javanainen        

19.00 - 21.00                        Lentopallo / PadY:n lp-jaosto             Veikko Salo      

_________________________________________________________________________________________

LAUANTAI                                                                                                                                                                             

9.00 – 11.00                         Tennis     Heikki Mertsalmi    

11.00 – 12.30 Perheliikunta Pekko Nieminen

12.30 – 14.00                       Tennis           Timi Javanainen              

14.00 – 15.00                       Sulkapallo / Padasjoen Kirjapaino       Heikki Koskinen

15.00 – 16.30                       Tennis                                    Mikko Virtanen          

16.30 – 17.30                       Perheliikunta           Mikko Nieminen    

17.30 – 19.00                       Perheliikunta         Johanna Virtanen    

19.00 – 20.30                       Sulkapallo / Pad. Ns.                               Kaija Koivukoski  

_________________________________________________________________________________________

SUNNUNTAI

10.00 – 11.00                       Sulkapallo / Tennis     Pekka Nurminen            

11.00 – 12.00

12.00 – 13.00                      

13.00 – 14.00

14.00 – 16.00                       Lapsi-aikuinen kerho/ vapaa-aikatoimi Mari Engberg                     

16.00 – 17.30                       Salibandy                                               Jussi Salonen                     

17.30 – 19.00                       Sulkapallo / Padasjoen Latu       T-P Auvinen                        

19.00 – 20.30                       Palloilu / Pelastuslaitos               Martti Salonen                  

_________________________________________________________________________________

PAPPILANMÄEN KOULUN  LIIKUNTASALIVUOROT 2017-2018

MAKSUT: 1 tunti / viikko syyskauden ajan 22 €, kevätkauden 30 €                                                                                                                 

_______________________________________________________________________________

MAANANTAI

  

16.00 - 17.30  Sulkapallo / Pad.kunnan hlökunta Lauri Pasanen

17.30 - 18.30 Lasten lentopallo/lentopallojaosto Ari Anttilainen    

18.30 – 20.00   Lihaskuntotreeni / Pad. Nuorisoseura Kaija Koivukoski 

_______________________________________________________________________________

TIISTAI                                                                           

16.00 – 17.00   4H                                                         Salla Lindqvist  

17.00 – 18.00   Pallopelit / Terv.aseman hlökunta Susanna Rantanen

18.00 – 19.00   Pallopelit / Team Laakeri               Jari Rouvala    

19.00 – 20.30   Jooga / Pad. Nuorisoseura       Kaija Koivukoski 

_______________________________________________________________________________

KESKIVIIKKO

16.00 – 17.00   Sulkapallo                                             Erkki Laakso

17.00 – 18.00   Lavis / Wellamo-opisto Elise Kettunen

18.00 – 19.00   Koripallo / Korisleidit                                   Marika Silventoinen 

19.00 – 20.30   Miehet 50 +/- Pad. Nuorisoseura              Heikki Koivukoski 

_______________________________________________________________________________

TORSTAI

16.00 - 17.00                           

17.00 – 18.00   Kevyt kuntovoimistelu/ Wellamo

18.00 – 19.00   Kehonhallinta / Wellamo

19.00 – 20.00                                

_______________________________________________________________________________

PERJANTAI

16.30 – 18.00   Senioritanssit/Eläkeliiton Pad. yhdistys         Pekka Valtonen

                                         (parillinen vko)

18.00 - 20.00         Pallopelit/Team Laakeri     Jari Rouvala

_______________________________________________________________________________

LAUANTAI

9.00 – 10.00      Spurttaus                                         Erkki Laakso           

 

14.30 - 16.00    Palloilu / Kiinteistöhuolto                         Mika Lehtinen

_______________________________________________________________________________

SUNNUNTAI

 

_______________________________________________________________________________

10-SALIN VUOROT 2017-2018

MAKSUT:     1 tunti / viikko syyskauden ajan 18 €, kevätkauden        25 €

________________________________________________________________________________________

MAANANTAI   

09.30 - 11.30 Mölkky / Eläkeliitto Pekka Valtonen

 ________________________________________________________________________________________

TIISTAI

18.00 – 19.30    Tikanheitto / Pad. Tikka                                     Liisa Helín  

________________________________________________________________________________________

KESKIVIIKKO

________________________________________________________________________________________

TORSTAI           

09.30 - 11.30 Mölkky / Eläkeliitto Pekka Valtonen

________________________________________________________________________________________

PERJANTAI

______________________________________________________________________________________

LAUANTAI       

________________________________________________________________________________________

SUNNUNTAI

 _______________________________________________________________________________________

Koulukuraattori / Vapaa-aikavastaava
Pauliina Koskela
+358 40 041 9364
pauliina.koskela[at]padasjoki.fi
Liikunnanohjaaja
Mari Engberg
+358 44 7202 070
mari.engberg[at]padasjoki.fi
Postiosoite

Padasjoen kunta
PL35
17501 PADASJOKI

Käyntiosoite

Kellosalmentie 20
17500 PADASJOKI

Ota yhteyttä

Puhelinvaihde 
03 552 911

etunimi.sukunimi[at]padasjoki.fi
kirjaamo[at]padasjoki.fi
info[at]padasjoki.fi