Opettajat ja muu henkilökunta
Rehtori
Kari Miettinen
+358 40 822 4172
kari.miettinen[at]edu.padasjoki.fi
Opinto-ohjaaja
Kati Saarinen
+358 44 052 9336
kati.saarinen@edu.padasjoki.fi
Koulusihteeri
Suvi Ahola
+358 44 753 3596
suvi.ahola[at]padasjoki.fi
Luokanopettajat
Erityisluokanopettaja, pienluokka
Kirsi Ruokolainen
+358 44 052 9391
kirsi.ruokolainen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja 5b
Maria Mikkonen
+358 44 052 9388
maria.mikkonen[at]edu.padasjoki.fi
Vararehtori, 4a
Tiina Reinikka-Järvinen
+358 44 720 2063
tiina.reinikka-jarvinen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 2
Tuula Niemi
+358 44 720 2058
tuula.niemi[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja
Maria Lindén, virkavapaalla 9.8.2018-1.6.2019
+358 44 720 2061
maria.linden[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, opintovapaalla 1.8.2018 alkaen
Terhi Sollamo
+358 44 720 2055
terhi.sollamo[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 3
Marja Leena Kankaanmäki
+358 44 720 2062
marjaleena.kankaanmaki[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 1
Raija Meronen
+358 44 720 2076
raija.meronen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 4b
Eveliina Pellinen
+358 44 052 9246
eveliina.pellinen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja 5a, 11.10.2018 alkaen
Jari Virtanen
jari.virtanen@edu.padasjoki.fi
Erityisopettaja
Johanna Rouvila
+358 40 840 9553
johanna.rouvila[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 6
Johanna Virtanen
+358 44 720 2067
johanna.virtanen@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 5a, virkavapaalla 11.10.2018 alkaen
Maija Saha
+358 44 052 9355
maija.saha[at]edu.padasjoki.fi
Resurssiopettaja
Minna Anttonen
+358 44 052 9390
minna.anttonen@edu.padasjoki.fi
Aineenopettajat
kemia, fysiikka
Kristiina Häkkä
+358 44 720 2069
kristiina.hakka[at]edu.padasjoki.fi
erityisopettaja 9.8.2018-1.6.2019
Olli Pilpola
+358 44 052 9299
olli.pilpola@edu.padasjoki.fi
tekninen työ, kuvataide, luokanvalvoja 7
Vesa Koskinen
+358 44 720 2073
vesa.koskinen[at]edu.padasjoki.fi
äidinkieli ja kirjallisuus, luokanvalvoja 8a
Anita Kuusenhako
+358 44 052 9373
anita.kuusenhako[at]edu.padasjoki.fi
kotitalous, terveystieto, luokanvalvoja 9a
Tarja Kynsilehto
+358 44 720 2067
tarja.kynsilehto[at]edu.padasjoki.fi
liikunta, terveystieto, luokanvalvoja 8b
Anne Lahtinen
+358 44 052 9343
anne.lahtinen[at]edu.padasjoki.fi
matematiikka 9.8.2018-1.6.2019
Tytti Kosola
+358 44 0529 266
tytti.kosola@padasjoki.fi
kuvataide, tekstiilityö, viestintä, luokanvalvoja 9b
Marja Rahikainen
+358 44 720 2066
marja.rahikainen[at]edu.padasjoki.fi
historia, yhteiskuntaoppi, ryhmänohjaaja jun
Marja-Riitta Tikkala
+358 44 720 2077
marja-riitta.tikkala[at]edu.padasjoki.fi
biologia, maantieto
Pirjo Tuominen
+358 44 720 2078
pirjo.tuominen[at]edu.padasjoki.fi
englanti, venäjä
Tanja Uusitalo
+358 44 0529 385
tanja.uusitalo[at]edu.padasjoki.fi
uskonto, psykologia, filosofia 7.9.2018-31.7.2019, ryhmänohjaaja sen
Elina Vartiainen
+358 44 720 2072
elina.vartiainen@edu.padasjoki.fi
Ruotsin ja saksan kielen lehtorin sijainen 1.8.2018-31.7.2019
Elisa Uusitalo
+358 44 720 2017
elisa.uusitalo@edu.padasjoki.fi
erityisluokanopettaja, luokanvalvoja 9c
Johanna Rantti
+358 44 052 9270
johanna.rantti@edu.padasjoki.fi
matematiikka, fysiikka, ryhmänohjaaja abi
Mika Haataja
+358 44 052 9392
mika.haataja@edu.padasjoki.fi
Etäopetus
ranska
Riikka Penttilä, Vääksyn yhtenäiskoulu
ranska
Karen Bachir, Erkko Lukio
saksa
Teija Tonteri, Erkko Lukio
Liikenneopetus
Liikennekasvatus
Jyrki Mandelin
+358 400 499 243
Koulunkäyntiavustajat
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Tiina Aarto
040 861 0255
tiina.aarto[at]edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Aarre Visanen
aarre.visanen@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Eveliina Nieminen
044 720 2016
eveliina.nieminen@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Hannele Juhola
044 052 9344
hannele.juhola@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Pappilanmäki
Mia Koskela
040 721 0272
mia.koskela@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Pappilanmäki
Nina Suojala
044 720 2059
nina.suojala@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Sanna-Kaisa Järvinen
044 720 2091
sanna-kaisa.jarvinen@edu.padasjoki.fi
Postiosoite

Padasjoen kunta
PL35
17501 PADASJOKI

Käyntiosoite

Kellosalmentie 20
17500 PADASJOKI

Ota yhteyttä

Puhelinvaihde 
03 552 911

etunimi.sukunimi[at]padasjoki.fi
kirjaamo[at]padasjoki.fi
info[at]padasjoki.fi