Opettajat ja muu henkilökunta
Rehtori
Kari Miettinen
+358 40 822 4172
kari.miettinen[at]edu.padasjoki.fi
Opinto-ohjaaja
Tytti Alho
+358 44 052 9336
tytti.alho@edu.padasjoki.fi
Koulusihteeri
Suvi Ahola
+358 44 753 3596
suvi.ahola[at]padasjoki.fi
Luokanopettajat
Luokanopettaja, pienluokka
Minna Anttonen
+358 440 529 390
minna.anttonen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja 4b
Maria Mikkonen
+358 44 052 9388
maria.mikkonen[at]edu.padasjoki.fi
Vararehtori, 3a
Tiina Reinikka-Järvinen
+358 44 720 2063
tiina.reinikka-jarvinen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 1
Ullamaija Tuukkanen
+358 44 052 9391
ullamaija.tuukkanen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 3a
Maria Lindén, virkavapaalla 10.8.2017-2.6.2018
+358 44 720 2061
maria.linden[at]edu.padasjoki.fi
Erityisopettaja
Terhi Sollamo
+358 44 720 2055
terhi.sollamo[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 2
Marja Leena Kankaanmäki
+358 44 720 2062
marjaleena.kankaanmaki[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 6
Raija Meronen
+358 44 720 2076
raija.meronen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 3b
Eveliina Pellinen
+358 44 052 9246
eveliina.pellinen[at]edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 5
Aarre Visanen
+358 44 052 9338
aarre.visanen@edu.padasjoki.fi
Erityisopettaja
Johanna Rouvila, virkavapaalla 10.8.2017-5.2.2018
johanna.rouvila@edu.padasjoki.fi
Luokanopettaja, 4a
Maija Saha
+358 44 720 2056
maija.saha@edu.padasjoki.fi
Aineenopettajat
kemia, fysiikka
Kristiina Häkkä
+358 44 720 2069
kristiina.hakka[at]edu.padasjoki.fi
erityisopettaja
Katja Iloranta
+358 44 052 9299
katja.iloranta[at]edu.padasjoki.fi
tekninen työ, kuvataide
Vesa Koskinen
+358 44 720 2073
vesa.koskinen[at]edu.padasjoki.fi
ruotsi, saksa
Satu Korhonen
+358 44 7202 017
satu.korhonen[at]edu.padasjoki.fi
äidinkieli ja kirjallisuus, luokanvalvoja 7a
Anita Kuusenhako
+358 44 052 9373
anita.kuusenhako[at]edu.padasjoki.fi
kotitalous, terveystieto, luokanvalvoja 8a
Tarja Kynsilehto
+358 44 720 2067
tarja.kynsilehto[at]edu.padasjoki.fi
liikunta, terveystieto, luokanvalvoja 7b
Anne Lahtinen
+358 44 052 9343
anne.lahtinen[at]edu.padasjoki.fi
matematiikka, tietotekniikka, ryhmänohjaaja jun
Paula Lappalainen
+358 44 052 9266
paula.lappalainen[at]edu.padasjoki.fi
uskonto, psykologia, filosofia, luokanvalvoja 9a
Anne Niiles-Mäki
+358 44 720 2072
anne.niiles-maki[at]edu.padasjoki.fi
äidinkieli, musiikki
Tuula Niemi
+358 44 720 2058
tuula.niemi[at]edu.padasjoki.fi
kuvataide, tekstiilityö, viestintä, luokanvalvoja 8b
Marja Rahikainen
+358 44 720 2066
marja.rahikainen[at]edu.padasjoki.fi
historia, yhteiskuntaoppi, luokanvalvoja 9b
Marja-Riitta Tikkala
+358 44 720 2077
marja-riitta.tikkala[at]edu.padasjoki.fi
biologia, maantieto, ryhmänohjaaja abi
Pirjo Tuominen
+358 44 720 2078
pirjo.tuominen[at]edu.padasjoki.fi
englanti, venäjä
Tanja Uusitalo
+358 44 0529 385
tanja.uusitalo[at]edu.padasjoki.fi
erityisluokanopettaja, luokanvalvoja 9c
Johanna Rantti
+358 44 052 9270
johanna.rantti@edu.padasjoki.fi
matematiikka, fysiikka, ryhmänohjaaja sen
Mika Haataja
+358 44 052 9392
mika.haataja@edu.padasjoki.fi
Etäopetus
ranska
Riikka Penttilä, Vääksyn yhtenäiskoulu
ranska
Karen Bachir, Erkko Lukio
saksa
Teija Tonteri, Erkko Lukio
Liikenneopetus
Liikennekasvatus
Jyrki Mandelin
+358 400 499 243
Koulunkäyntiavustajat
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Tiina Aarto
tiina.aarto[at]edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Eveliina Nieminen
eveliina.nieminen@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Hannele Juhola
hannele.juhola@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Pappilanmäki
Mia Koskela
mia.koskela@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Miia Laukkanen
miia.laukkanen@edu.padasjoki.fi
Koulunkäyntiavustaja, Kullasvuori
Taru Lahtinen
taru.lahtinen@edu.padasjoki.fi
Postiosoite

Padasjoen kunta
PL35
17501 PADASJOKI

Käyntiosoite

Kellosalmentie 20
17500 PADASJOKI

Ota yhteyttä

Puhelinvaihde 
03 552 911

etunimi.sukunimi[at]padasjoki.fi
kirjaamo[at]padasjoki.fi
info[at]padasjoki.fi